Wirtualne biuro doskonałym rozwiązaniem pozwalającym zredukować koszta w firmie

Wirtualne biuro nazywane często także e- biurem jest usługą polegającą na całkowitym przekazaniu kwestii administracyjnych w przedsiębiorstwie – zewnętrznej firmie outsourcingowej zajmującej się właśnie obsługą biurową.

Dzięki temu właściciele firm są w stanie bardzo dużo zaoszczędzić na prowadzeniu tradycyjnego biura, bowiem dzięki e – biurom nie muszą oni ponosić wydatków związanych z fizycznym utrzymaniem oraz wyposażeniem biura w sensie tradycyjnym oraz ponosić kosztów zatrudnienia etatowych pracowników do pracy w nim.

Wirtualne biura oferują zwykle swoim klientom czyli firmom i przedsiębiorstwom kompleksową obsługę na najwyższym poziomie oraz możliwość rejestracji pod ich adresem – dzięki czemu cała  korespondencja przychodząca do firmy jest dostarczana na adres wirtualnego biura i może ona być przez nas odbierana z jego siedziby w dogodnym dla nas momencie bądź też skanowana przez pracowników biura i przekazywana do nas bezpośrednio za pomocą poczty elektronicznej.

W zamian za usługę korzystania z oferty wirtualnego biura – jako zleceniodawca jesteśmy zobowiązani do opłacania stałego miesięcznego abonamentu.

Zalety korzystania z oferty wirtualnych biur:

 • redukcja kosztów w firmie – brak konieczności utrzymywania tradycyjnego biura oraz zatrudniania etatowych pracowników
 • odbiór i obsługa telefoniczna
 • odbiór korespondencji przychodzącej – zarówno pocztowej jak i elektronicznej
 • obsługa prawna oraz księgowa
 • przechowywanie i archiwizacja dokumentów
 • wynajem sal konferencyjnych w celu organizacji spotkań biznesowych
 • wsparcie doradcze w różnych obszarach działalności firmy
 • pomoc w tworzeniu biznesplanów
 • wynajem biurek dla freelancerów
 • możliwość umieszczenia logo naszej firm w widocznym miejscu centra biznesowego – w którym zwykle ma swoja siedzibę wirtualne biuro
 • prestiżowa lokalizacja oraz adres – zwykle w znanych na całym świecie centrach biznesowych – co pozytywnie wpływa na wizerunek naszej firmy oraz budowanie zaufania wśród klientów

Wady korzystania z oferty wirtualnych biur

Mimo tego, iż usługa świadczona przez tak zwane wirtualne biura obecnie cieszy się coraz większą popularnością i zaufaniem wśród klientów, należy dosyć ostrożnie wybierać firmę z usług której będziemy mieli zamiar przez najbliższe kilka lat korzystać. Każda zmiana wirtualnego biura wiąże się ze zmianą adresu firmy, którą bezwzględnie zgłaszać należy w ZUS, GUS lub KRS i generuje dodatkowe koszta oraz jest to proces dosyć czasochłonny.

Istnieje tutaj także o wiele większe ryzyko trafienia na niekompetentnych lub niedotrzymujących terminów realizacji określonych zadań pracowników – z prostej przyczyny – my nie jesteśmy ich pracodawcami – tak jak byłoby to gdybyśmy sami posiadali tradycyjne biuro i zatrudniali w nim pracowników do jego obsługi. Warto więc zawsze przed podpisaniem umowy na korzystanie z usług tego typu firmy zewnętrznej sprawdzić wszelkie opinie oraz popytać wśród osób, które być może już korzystały z usług interesującego nas biura. W ten sposób unikniemy przykrych niespodzianek oraz rozczarowań na przyszłość.

Więcej informacji

Pod adresem https://www.wirtualne-biuro-mickiewicza.pl/ poznasz szczegółową ofertę wirtualnego biura – sprawdź!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *